KAJAKOWA DOLINA
UROKLIWA RZEKA O LENIWYM NURCIE

Nizinna, silnie meandrująca rzeka Radomka była niegdyś granicą pomiędzy województwami sandomierskim i mazowieckim. Dziś stanowi naturalną granicę pomiędzy lasami Puszczy Kozienickiej i Puszczy Stromieckiej oraz północno-zachodnią granicę Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Radomka jest lewobrzeżnym dopływem Wisły i ma swój początek w lasach konecko – przysuskich, w obrębie Garbu Gielniowskiego. Jej ujście znajduje się we wsi Kłoda nieopodal Ryczywołu. Pierwsze wzmianki o tej rzece pochodzą z lat 1250 i 1256. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze Radomka w obrębie Puszczy Kozienickiej objęta jest zasięgiem Europejskiej Sieci Natura 2000.

SPŁYWY KAJAKOWE
JEDNOOSOBOWE, GRUPOWE ORAZ RODZINNE

Od lat z pasją organizujemy spływy dla osób rządnych przygody z wiosłem w rękach. Co roku przybywa chętnych, którzy wsiadają do kajaku i spływają rzeką Radomką samodzielnie, w grupie znajomych czy rodziny. Odkrywaj z nami Kajakową Dolinę.

Jedną z głównych wartości przyrodniczych doliny Radomki są rozległe łąki wilgotne i świeże pełne kwitnących knieci błotnych, firletek, jaskrów czy złocieni. Żerują tutaj bociany czarne, w trzcinowiskach spotkać można błotniaki zbożowe i bąki. W urwistych brzegach gniazdują zimorodki oraz jaskółki brzegówki, zaś na piaszczystych i łagodnych brzegach można spotkać brodźce piskliwe. Na ok. 20 km odcinku od Brzózy do Kłody rzeka Radomka doskonale nadaje się do organizowania spływów kajakowych. Podczas spływu napotkamy liczne trawiaste wysepki malowniczo wkomponowane w leniwy nurt rzeki. Spływy kajakowe po rzece Radomce są jedną z głównych atrakcji regionu i polecana rodzicom z dziećmi.